Wrz 22 2016

XVII Regaty Pamięci

17. edycja Regat Pamięci, poświęconych żeglarzom, którzy odeszli na Wieczną Wachtę odbyła się 17. września na wodach Zalewu Koronowskiego. Głównymi organizatorami byli : Bydgoski Klub Żeglarski, Oddział Żeglarski PTTK Pasat oraz Klub Żeglarski WIND Koronowo, na którego przystani odbyło się rozpoczęcie i zakończenie regat.

I my mieliśmy swój wkład w oprawę zakończenia zmagań żeglarskich – Yacht Klub Polski Bydgoszcz ufundował nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika regat oraz upominki w postaci żaglówek dla wszystkich dzieci!

Załogi reprezentujące YKP uzyskały następujące wyniki:

 • VI miejsce – sternik Dariusz Patalon i Zbigniew Kursa (Nash)
 • VII miejsce – sternik Christian Masłowski i Jakub Wągrocki (Orion)

Zawodnikom gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów i godnego reprezentowania barw YKP :)

 

Wrz 15 2016

IX Regaty im. T. Ziółkowskiego w Koronowie

Regaty im. Tadeusza Ziółkowskiego organizowane 20. sierpnia 2016 roku przez Klub Żeglarski „Wind” w Romanowie

Wspaniałe wieści dotarły z Zalewu Koronowskiego z regat odbywających się 20. sierpnia o puchar burmistrza Koronowa – nasza załoga startująca w klasie T-1 na Orionie zdobyła III MIEJSCE! :)
Regaty te cieszą się dużą popularnością – na starcie stanęło 56 załóg.

Sternik: Wojciech Wirszyłło

Załoga: Damian Ciepłowski

Sie 20 2016

Regaty Wojska Polskiego na Zalewie Koronowskim

W dniu 15 sierpnia 2016 roku na wodach Zalewu Koronowskiego odbyły się regaty z okazji Święta Wojska Polskiego. Ekipy startujące pod znakiem YKP:

 • w klasie T-1:
  • II miejsce sternik Wojciech Wirszyłło z załogą (Nash)
  • IV miejsce sternik Dariusz Patalon z załogą (Orion)
  • VI miejsce sternik Krzysztof Kaczmarek (Sasanka)
 • w klasie T-2:
  • Bartek Niciński z załogą (Micro 500)

Lip 27 2016

VIII Długodystansowe Regaty Żeglarskie Chełmża-Zalesie-Chełmża o puchar Henri Lloyd

W dniach 23-24 lipca na jeziorze Chełmżyńskim odbyły się regaty żeglarskie, w których załoga YKP wzięła udział na Omedze. Niestety pogoda nie sprzyjała żeglowaniu – sobota stanęła pod znakiem praktycznie bezwietrznej aury, która przysporzyła nie lada problemów nawet bardziej doświadczonym załogom. Odrobinę lepsze warunki panowały drugiego dnia regat, choć siła sporadycznych i krótkich porywów wiatru rzadko przekraczała 2-3° Beauforta.

Ostatecznie załoga naszej Omegi, w składzie : Damian Ciepłowski (sternik), Kuba Wągrocki i Krzysztof Grzanka zajęła 5 miejsce.

Lip 15 2016

Czarter jachtów na Zalewie Koronowskim

Jachty klubowe są już w Pieczyskach! Zapraszamy do skorzystania z oferty CZARTERU jachtu typu Orion lub Nash.

Więcej informacji pod pod tel. 660223800 lub 603616811.

Lip 08 2016

Regaty o Puchar BKŻ i Błękitna Wstęga Zalewu Koronowskiego

W dniach 2-3.07 w Pieczyskach miały miejsce Regaty o Puchar Komandora BKŻ oraz Błękitna Wstęga Zalewu Koronowskiego. Do startu stanęło 17 załóg. Dobre warunki pogodowe pozwoliły rozegrać 4 wyścigi, podczas których rywalizacja była na wysokim poziomie i walka o podium toczyła się do samego końca! :)
Rezultaty ekip YKP wyglądały następująco:
– II miejsce w klasie Omega zajęła załoga „Mateusza” ze sternikiem Grzegorzem Burzychem
– II miejsce w klasie Wolnej zajął „Huzar” ze sternikiem Wojciechem Wirszyłło

Gratulujemy sukcesów!

Lip 08 2016

Ster na Bydgoszcz

18. czerwca 2016 odbyła się parada jednostek pływających w ramach Steru na Bydgoszcz. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć jachtów YKP! Licznie rozpoczęliśmy sezon wakacyjny na wodzie :)

Cze 02 2016

51. Regaty na Wiśle zakończone sukcesem!

W dniu 28. maja odbyły się 51. Długodystansowe Regaty na Wiśle.

Trasę tegorocznej edycji stanowił ok. 28 km odcinek między Toruniem, a Solcem Kujawskim. Warunki wiatrowe tego dnia nie napawały optymizmem – bardzo słaby, wielokrotnie zanikający wiatr wystawił cierpliwość żeglarzy na nie lada próbę.
Jednakże załogom YKP udało się z powodzeniem i sukcesem ukończyć regaty – płynący na łódce o nazwie „Mateusz” sternik Grzegorz Burzych z załogą (Rafał Burzych i Damian Ciepłowski) zajęli I miejsce w klasie OMEGA pokonując trasę w najkrótszym czasie, który w warunkach praktycznie bezwietrznej pogody wyniósł równe 4 godziny.

 

Maj 20 2016

Smocze Łodzie w YKP

W dniu 18.05 wspólnie z Fundacją „Wiatrak” zorganizowaliśmy imprezę integracyjną dla młodzieży niepełnosprawnej pod nazwą „Smoki z Wiatrakiem pod prąd”. Były to wyścigi na „Smoczych Łodziach” na Torze Regatowym Brdyujście. Wprawdzie było chłodno, ale serca zawodników i kibiców gorące. Wszyscy byli zadowoleni z atrakcji i możliwości rywalizacji na wodzie.

Po zawodach grochówka z kuchni wojskowej dodała wszystkim sił.

Kwi 18 2016

Zebranie Zarządu Głównego i Rozpoczęcie sezonu letniego YKP

W minioną sobotę członkowie YKP Bydgoszcz mieli przyjemność przyjąć w swe progi wspaniałych gości – komandorów Yacht Klubów Polski, przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszczy, TOZŻ, KPOZŻ, i innych klubów żeglarskich. Komandorowie przybyli z odległych miejscowości naszego kraju ale także z zagranicy – Nowego Jorku, Londynu i Toronto. Podczas zebrania komandorzy przedstawili działalność swoich klubów w zeszłym sezonie oraz zaprezentowali tegoroczne plany.

Mimo deszczowej pogody ogólnoświatowa uroczystość podniesienia bandery, wręczenia wyróżnień i patentów flagowych odbyła się bezproblemowo – po raz kolejny dał o sobie znać żeglarski hart ducha i ciała!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Starsze posty «