Lip 27 2016

VIII Długodystansowe Regaty Żeglarskie Chełmża-Zalesie-Chełmża o puchar Henri Lloyd

W dniach 23-24 lipca na jeziorze Chełmżyńskim odbyły się regaty żeglarskie, w których załoga YKP wzięła udział na Omedze. Niestety pogoda nie sprzyjała żeglowaniu – sobota stanęła pod znakiem praktycznie bezwietrznej aury, która przysporzyła nie lada problemów nawet bardziej doświadczonym załogom. Odrobinę lepsze warunki panowały drugiego dnia regat, choć siła sporadycznych i krótkich porywów wiatru rzadko przekraczała 2-3° Beauforta.

Ostatecznie załoga naszej Omegi, w składzie : Damian Ciepłowski (sternik), Kuba Wągrocki i Krzysztof Grzanka zajęła 5 miejsce.

Lip 15 2016

Czarter jachtów na Zalewie Koronowskim

Jachty klubowe są już w Pieczyskach! Zapraszamy do skorzystania z oferty CZARTERU jachtu typu Orion lub Nash.

Więcej informacji pod pod tel. 660223800 lub 603616811.

Lip 08 2016

Regaty o Puchar BKŻ i Błękitna Wstęga Zalewu Koronowskiego

W dniach 2-3.07 w Pieczyskach miały miejsce Regaty o Puchar Komandora BKŻ oraz Błękitna Wstęga Zalewu Koronowskiego. Do startu stanęło 17 załóg. Dobre warunki pogodowe pozwoliły rozegrać 4 wyścigi, podczas których rywalizacja była na wysokim poziomie i walka o podium toczyła się do samego końca! :)
Rezultaty ekip YKP wyglądały następująco:
– II miejsce w klasie Omega zajęła załoga „Mateusza” ze sternikiem Grzegorzem Burzychem
– II miejsce w klasie Wolnej zajął „Huzar” ze sternikiem Wojciechem Wirszyłło

Gratulujemy sukcesów!

Lip 08 2016

Ster na Bydgoszcz

18. czerwca 2016 odbyła się parada jednostek pływających w ramach Steru na Bydgoszcz. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć jachtów YKP! Licznie rozpoczęliśmy sezon wakacyjny na wodzie :)

Cze 02 2016

51. Regaty na Wiśle zakończone sukcesem!

W dniu 28. maja odbyły się 51. Długodystansowe Regaty na Wiśle.

Trasę tegorocznej edycji stanowił ok. 28 km odcinek między Toruniem, a Solcem Kujawskim. Warunki wiatrowe tego dnia nie napawały optymizmem – bardzo słaby, wielokrotnie zanikający wiatr wystawił cierpliwość żeglarzy na nie lada próbę.
Jednakże załogom YKP udało się z powodzeniem i sukcesem ukończyć regaty – płynący na łódce o nazwie „Mateusz” sternik Grzegorz Burzych z załogą (Rafał Burzych i Damian Ciepłowski) zajęli I miejsce w klasie OMEGA pokonując trasę w najkrótszym czasie, który w warunkach praktycznie bezwietrznej pogody wyniósł równe 4 godziny.

 

Maj 20 2016

Smocze Łodzie w YKP

W dniu 18.05 wspólnie z Fundacją „Wiatrak” zorganizowaliśmy imprezę integracyjną dla młodzieży niepełnosprawnej pod nazwą „Smoki z Wiatrakiem pod prąd”. Były to wyścigi na „Smoczych Łodziach” na Torze Regatowym Brdyujście. Wprawdzie było chłodno, ale serca zawodników i kibiców gorące. Wszyscy byli zadowoleni z atrakcji i możliwości rywalizacji na wodzie.

Po zawodach grochówka z kuchni wojskowej dodała wszystkim sił.

Kwi 18 2016

Zebranie Zarządu Głównego i Rozpoczęcie sezonu letniego YKP

W minioną sobotę członkowie YKP Bydgoszcz mieli przyjemność przyjąć w swe progi wspaniałych gości – komandorów Yacht Klubów Polski, przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszczy, TOZŻ, KPOZŻ, i innych klubów żeglarskich. Komandorowie przybyli z odległych miejscowości naszego kraju ale także z zagranicy – Nowego Jorku, Londynu i Toronto. Podczas zebrania komandorzy przedstawili działalność swoich klubów w zeszłym sezonie oraz zaprezentowali tegoroczne plany.

Mimo deszczowej pogody ogólnoświatowa uroczystość podniesienia bandery, wręczenia wyróżnień i patentów flagowych odbyła się bezproblemowo – po raz kolejny dał o sobie znać żeglarski hart ducha i ciała!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Kwi 11 2016

Rozpoczęcie sezonu 2016

Zima dobiegła końca i aura na dworze zaczyna sprzyjać żeglowaniu. W związku z tym zapraszamy na uroczyste podniesienie bandery YKP i rozpoczęcie letniego sezonu żeglarskiego 2016, które odbędzie się 16. kwietnia (sobota) o godz. 17 na przystani przy ul. Witebskiej 14-16.

Ponadto w sobotę odbędzie się zebranie Zarządu Głównego YKP, którego program znajduje się w poniższym pliku.

Program zebrania Zarządu Głównego YKP

 

 

 

 

Lut 16 2016

Kurs żeglarski

Przyjmujemy zgłoszenia od chętnych, na kurs żeglarza jachtowego. Wstępny termin zebrania organizacyjnego to 2 kwiecień 2016. Tel. 723754502, biuro@ykp.bydgoszcz.pl

Lut 16 2016

Na szerokie wody.

Dla miłośników morskich podróży mamy propozycje:

 

1. W terminie 8-10 kwiecień 2016 – regaty dookoła wyspy Wight organizowane przez YKP Londyn – zgłoszenia tel.+442088007570, mail: sekretarz@londyn.ykp.pl

 

2. W terminie 30.04-14.05 – rejs na jachcie regatowym Lady B. z Gdańska do Bergen (Norwegia) – zgłoszenia tel. 697030513

Starsze posty «